M. Chapoutier – enimhinnatud Prantsuse veinimaja

chapoutier-logo

maison-chapoutier-post-sign-biodynamicMaailma viie juhtiva veinibrändi hulka kuuluv M.Chapoutier veinimaja nüüd Dunker Estonia portfellis.

Aastast 1808, enam kui 200 aastat Rhone´ oru nõlvadel, ning täna ka Roussillion piirkonnas Prantsusmaal, Austraalias ja Portugalis, on Chapoutier perekond valmistanud veinimaailma tipp-saavutusi. Kõiki neile kuuluvaid veiniaedasid kultiveeritakse kas orgaaniliselt või biodünaamiliselt (tänaseks selle valdkonna suurim tootja Prantsusmaal), et säilitada looduslik tasakaal ning väärtustada ja tuua veinides parimal viisil esile iga piirkonna unikaalne eripära – terroir – kombinatsioon pinnasest, kliimast, viinamarjast ja inimlikust faktorist.

michel-chapoutier-in-ermitage-vineyardsPerekonna moto „Fac et Spera“ – tegutse ja looda – ilmestab nende veinivalmistamise filosoofiat kõige
paremal viisil, kus veinimeistri roll on usaldada loodust, vaadelda, olla avatud ja „raamideta“ veini kujunemise juures. Seda kõige alumisest ja lihtsamast veiniklassist kuni kvaliteedipüramiidi tippudeni. Selles nende edulugu peitubki.

M.Chapoutier valiti maineka ajakirja Drinks International poolt 2016.aastal maailma viie juhtiva veinibrändi hulka konkursil „The World´s Most Admired Wine Brands“, olles seal kõige kõrgemalt hinnatud Prantsusmaa veinibränd!
Parimate hulka kuuluti selles nimekirjas ka 2015 ja 2014. aastal.
Dunker Estonia valikusse lisandusid M.Chapoutier põnevad veinid Roussillion piirkonnast ja selle ümbrusest Lõuna-Prantsusmaal, Victoria veiniaedadest Austraalias ja Douro nõlvadelt Portugalis.

Tootjast veel: www.chapoutier.com

Head avastamist!

m_chapoutier-most-admired-french-wine-brand_2016 2016-worlds-most-admired-wine-brands-top10    bila-haut-rouge-poster