Chapoutier Ferrages Cotes de Provence Roumery 75cl

Chapoutier Ferrages Cotes de Provence Roumery 75cl

Prantsusmaa

Provence

Maison M.Chapoutier

75cl

3760009191044

12.5% vol

Kaitstud päritolunimetusega vein

Roosa

Kuiv

Kerge

10 °C

Iseloomustus

Provence Rose – piisab vaid mõttest ja oled Prantsuse Rivieral, varbad soojas türkiissinises merevees. Klaasis olevas jahutavas roosas veinis laotuvad lahti värsked maasikad, küps greip ja roosa “põsega” virsik, taustaks õrnalt meresoolane mineraalsus. Selline ma siis olen – roosa vein, mis muutis maailma.
Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Parim vähiliste-koorikloomadega. Sushi ja sashimiga, suvised kerged suupisted ja salatid, näiteks melon parma singiga. Või naudi lihtsalt niisama.

Grill
Kala
Mereannid
Salatid, taimetoidud
Suupisted
Aperitiiv

Lisainfo

Aastast 1808, enam kui 200 aastat Rhone´ oru nõlvadel, ning täna ka Roussillon piirkonnas Prantsusmaal, Austraalias ja Portugalis, on Chapoutier perekond valmistanud veinimaailma tipp-saavutusi. Kõiki neile kuuluvaid veiniaedasid kultiveeritakse kas orgaaniliselt või biodünaamiliselt, et säilitada looduslik tasakaal ning väärtustada ja tuua veinides parimal viisil esile iga piirkonna unikaalne eripära – terroir – kombinatsioon pinnasest, kliimast, viinamarjast ja inimlikust faktorist.
Perekonna moto „Fac et Spera“ – tegutse ja looda – ilmestab nende veinivalmistamise filosoofiat kõige paremal viisil, kus veinimeistri roll on usaldada loodust, vaadelda, olla avatud ja „raamideta“ veini kujunemise juures. Seda kõige alumisest ja lihtsamast veiniklassist kuni kvaliteedipüramiidi tippudeni. Selles nende edulugu peitubki.
M.Chapoutier on maineka ajakirja Drinks International poolt valitud aastatel 2016, 2018 ja 2019 maailma juhtivaks Prantsuse veinibrändiks konkursil „The World´s Most Admired Wine Brands“.

Tootja koduleht: https://www.chapoutier.com/en/


Auhinnad

ESA Aasta Vein 2021 - Kuldmedal - 2019 aastakäik

Hind

23,29 / pudel

Liitrihind: 31,05/L

Kogus kastis: 6

Minimaalne ostusumma: 23,29