Chapoutier Marius Rose 75cl

Chapoutier Marius Rose 75cl

Prantsusmaa

Languedoc-Roussilion

Maison M.Chapoutier

75cl

3391180002517

12,5%

Kaitstud geograafilise tähisega vein

Roosa

Kuiv

,

10 - 12 °C

Iseloomustus

Iseloomuga roosa vein – külluslikult marjane, parajalt “kehakas” tulenevalt maitseküllaste viinamarjade kesta tanniinidest, tasakaaluks värskendav happesus. Punaste ja tumdate metsamarjade taustaks on aroomis suvine lillekimp.


Tarbimissoovitus

Kerged salatid, kala- ja mereandide selge supp bouillabaisse, erinevad barbecue lihad, Vahemere köök, kitsejuust. Hästi toidusõbralik vein.


Lisainfo

Aastast 1808, enam kui 200 aastat Rhone´ oru nõlvadel, ning täna ka Roussillon piirkonnas Prantsusmaal, Austraalias ja Portugalis, on Chapoutier perekond valmistanud veinimaailma tipp-saavutusi. Kõiki neile kuuluvaid veiniaedasid kultiveeritakse kas orgaaniliselt või biodünaamiliselt, et säilitada looduslik tasakaal ning väärtustada ja tuua veinides parimal viisil esile iga piirkonna unikaalne eripära – terroir – kombinatsioon pinnasest, kliimast, viinamarjast ja inimlikust faktorist.
Perekonna moto „Fac et Spera“ – tegutse ja looda – ilmestab nende veinivalmistamise filosoofiat kõige paremal viisil, kus veinimeistri roll on usaldada loodust, vaadelda, olla avatud ja „raamideta“ veini kujunemise juures. Seda kõige alumisest ja lihtsamast veiniklassist kuni kvaliteedipüramiidi tippudeni. Selles nende edulugu peitubki.

M.Chapoutier valiti maineka ajakirja Drinks International poolt 2016.aastal maailma viie juhtiva veinibrändi hulka konkursil „The World´s Most Admired Wine Brands“.
Parimate hulka kuuluti seal ka 2015 ja 2014.a.

Hind

9,54 / pudel

Liitrihind: 12,72/L

Kogus kastis: 6

Minimaalne ostusumma: 9,54

Dunker soovitab