Chateau Fontpinot XO Grande Champagne 35cl

Chateau Fontpinot XO Grande Champagne 35cl

Prantsusmaa

Grande Champagne du Cognac

SNC Frapin

35cl

3305484401587

41,0%

Cognac

Iseloomustus

Chateau Single Estate konjak (mõisakonjak) – selle unikaalse konjaki valmistamiseks kasutatud viinamarjad pärinevad ainult Chateau Fontpinot konjakimõisa ümbruses paiknevalt piiratud maavalduselt otse Grande Champagne de Cognac südames. Väärikas jook valmib otsast lõpuni Chateau Fontpinot konjakimõisas.
Kui minimaalseks vastava klassi konjaki vanuseks peab olema 6,5 aastat, siis nimetatud konjak on enam kui 20.a. laagerdumise tulemus.
Konjakit on hoitud kuivades maapealsetes keldrites, mille tulemuseks on rikkalik ja külluslik jook. Värvilt tume, soojade sügiseste toonidega. Lillelise (metsalilled) aroomiga.
Maitses on tuntavad kuivatatud puuviljad (aprikoos, apelsini koor), vanilje, vana Port(vein) ning väga vanadele konjakitele omane rancio (pähklid, kuivatatud lilled, kerge pargitud nahk). Väga pika järelmaitsega.


Tarbimissoovitus

Suurepärane konjak nautimaks sigariga.


Lisainfo

Cognac Frapin on tunnustatud Prantsusmaa konjakiperekond, kelle juured ulatuvad XIII sajandisse. Konjakimaja valdused on kõik Grand Champagne piirkonnas Segonzac’ linna ümbruses, seega klassifitseeruvad kõik Frapin konjakid Grand Champagne Premier Cru kvaliteediklassi. Frapin konjakid laagerduvad tammevaatides kuni 2 korda kauem kui sama kvaliteediklassi (VS, VSOP, XO jne) joogid keskmiselt. Tulemuseks on ümaram, pehmem ja vaniljesem stiil, sügavam toon ja pikem järelmaitse.

Tootja koduleht: http://www.cognac-frapin.com/


Auhinnad

ISC 1988 - Trophy Best XO / Gold Medal

ISC 2018 - Trophy Best XO / Gold Medal

World Cognac Awards 2017 (UK) - Gold Medal

Hind

62,40 / pudel

Liitrihind: 178,29/L

Kogus kastis: 6

Minimaalne ostusumma: 62,40

Vabandame, antud toode on hetkel läbi müüdud

Balmerk soovitab