Chateau La Verriere Bordeaux Superieur 75cl

Chateau La Verriere Bordeaux Superieur 75cl

Prantsusmaa

Bordeaux

Earl Andre Bessette

75cl

3488012008011

14,0%

Kaitstud päritolunimetusega vein

Punane

Kuiv

Kergelt täidlane

14 - 16 °C

Iseloomustus

Kauni sügava violetse tooniga veini aroomibukett pakub kerget vürtsikust ning küpsete punaste kirsside ja põldmarjade nüansse. Pehme ent jõuline maitse toob esile mahlakate vaarikate ning tammevaadis küpsemisest tulenevaid röstiseid noote. Suurepärase struktuuri, siidiste tanniinide ja muljetavaldavalt kauakestva järelmaitsega. Vein on läbinud malolaktilise fermentatsiooni ning on küpsenud tammevaatides 18 kuud.
Veini säilituspotentsiaal on 6 aastat. Vein on valmistatud 70% Merlot, 20% Cabernet Sauvignon ja 10% Cabernet Franc viinamarjadest.


Tarbimissoovitus

Sobib ideaalselt veise-, lamba- ning ulukiliha aga ka kõvade juustude kõrvale.

Grill
Küpsed juustud
Loomaliha
Sealiha
Ulukiliha

Lisainfo

Bessetti veinimõis asub Bordeaux apellatsioonist ida pool Landerrouat külas ning nende perekond on tegelenud veinivalmistamisega juba neli põlvkonda. Andekas veinimeister ja omanik Alain Bessette on nimetatud mitmeid aastaid “Talents de Bordeaux Supérieur” top veinimeistrite hulka ning tema veinid saavad järjepidevalt rahvusvahelisi auhindu ja tunnustusi. André Bessette (Alaini isa) restruktureeris kogu viinamarjaistanduse 1960. aastatel, alates viinamarjadest kuni pinnase kuivendamiseni, et maksimeerida marjade ja valmiva veini kvaliteeti. 1980-ndatel oli istanduse all vaid 20ha, siis nüüdseks on see laienenud 60ha. Alain liitus oma isaga 1999. aastal, et säilitada perekonna veinivalmistamise traditsioone ja tehtud töö kvaliteeti.

Tootja koduleht: http://www.chateaulaverriere.com/


Auhinnad

Concours Agricole de Paris 2015 and 2016 - Gold medal

Concordid Bordeaux 2014 - Gold medal

Hind

13,20 / pudel

Liitrihind: 17,60/L

Kogus kastis: 6

Minimaalne ostusumma: 13,20

Balmerk soovitab