Hugel Gewurztraminer 75cl

Hugel Gewurztraminer 75cl

Prantsusmaa

Alsace

Hugel et Fils

75cl

3300370180034

13.5% vol

,

Kaitstud päritolunimetusega vein

Valge

Kuiv

Täidlane

8 - 12 °C

Iseloomustus

Välimust elavdavad rohekad ja õlgkollased varjundid, veini aroom ja maitse peegeldavad Gewurztramineri klassikalisi nüansse. Gewurz on tuntud kui parfüümne vein – suvine floora seguneb küpsete puuviljade korviga ning kõik see võimendub suhteliselt kuivas maitsepaletis. Üldmulje on nauditav tasakaal parfüümse aroomi ja mõõduka täidluse ning maitseskaala nüansirikkuse ja suud paitava pehmuse vahel. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Kui otsite sobivat veini tugevamate kalatoitude (jõulisemad kastmed, suitsukala) juurde, siis on Gewurztraminer teie valik. Samuti on tuntud Gewurztramineri ja idamaise köögi suurepärane koostöö.

Kala
Linnuliha
Vürtsikas

Lisainfo

Prantsusmaal Alsace piirkonnas viinamarjakasvatusega tegeleva Hugeli perekonna ajalugu ulatub XVII sajandisse, täpsemalt aastasse 1639. Riquewihri maalilises linnakeses tegutsevad Hugelid tegid tuntuks nende suurepäraste veinid ja oskus kasvatada kõrgekvaliteedilisi marju kandvaid viinapuid. Kuigi on Euroopa südames oma missiooni järgivaid veinitootjaid räsinud küll laastavad haigused ja kahjurid ning korduvad sõjad, otsustas grupp vapraid ja ettevõtlikke viinamarjakasvatajaid hakata 1920-ndatel ühiselt Alsace viinamarjakasvatust taastama. Nende entusiastlike visionääride hulgas oli ka Frédéric Emile Hugel, kelle elutööks kujunes Alsace kõrgekvaliteetse veinidest ja nooblite viinamarjasortide tutvustamine kogu maailma veinisõpradele. See töö ei ole jäänud tähelepanuta – Alsace veinid on pälvinud auväärse kõrge koha maailma veinigurmaanide südames.

Tootja koduleht: http://www.hugel.fr/

Hind

32,98 / pudel

Liitrihind: 43,97/L

Kogus kastis: 12

Minimaalne ostusumma: 32,98