Hugel Riesling 75cl

Hugel Riesling 75cl

Prantsusmaa

Alsace

Hugel et Fils

75cl

3300370190033

12.5% vol

,

Kaitstud päritolunimetusega vein

Valge

Kuiv

Kergelt täidlane

8 - 10 °C

Iseloomustus

Veini nooruslikku rahutust ja energiat reedavad õrn rohekas jume välimuses ning aroomis ja maitses. Maitse on tulvil tsitruselisi, kuid Riesling’i kummardajad leiavad siit ka viiteid märjale samblale ja petrooleumile. Veini happesus on mõõdukas, järelmaitse kauakestev. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Vaieldamatult üks paremaid lahendusi kalaroogade kõrvale, Riesling’i happesus toob hästi esile kalaroogade peidetumadki maitsenüansid, olgu tegemist värskete austritega või küpsetatud fileega. Unustage traditsiooniline sidruni piinamine ning nautige veini ja toidu harmooniat.

Kala
Linnuliha
Mereannid
Suupisted
Värsked juustud

Lisainfo

Prantsusmaal Alsace piirkonnas viinamarjakasvatusega tegeleva Hugeli perekonna ajalugu ulatub XVII sajandisse, täpsemalt aastasse 1639. Riquewihri maalilises linnakeses tegutsevad Hugelid tegid tuntuks nende suurepäraste veinid ja oskus kasvatada kõrgekvaliteedilisi marju kandvaid viinapuid. Kuigi on Euroopa südames oma missiooni järgivaid veinitootjaid räsinud küll laastavad haigused ja kahjurid ning korduvad sõjad, otsustas grupp vapraid ja ettevõtlikke viinamarjakasvatajaid hakata 1920-ndatel ühiselt Alsace viinamarjakasvatust taastama. Nende entusiastlike visionääride hulgas oli ka Frédéric Emile Hugel, kelle elutööks kujunes Alsace kõrgekvaliteetse veinidest ja nooblite viinamarjasortide tutvustamine kogu maailma veinisõpradele. See töö ei ole jäänud tähelepanuta – Alsace veinid on pälvinud auväärse kõrge koha maailma veinigurmaanide südames.

Tootja koduleht: http://www.hugel.fr/


Auhinnad

2014 Wine Spectator 90 points

Hind

33,95 / pudel

Liitrihind: 45,27/L

Kogus kastis: 12

Minimaalne ostusumma: 33,95