Jean Leon Cabernet Reserva 75cl

Jean Leon Cabernet Reserva 75cl

Hispaania

Penedes

Jean Leon S.L.

75cl

8422864210005

14.5% vol

,

Kaitstud päritolunimetusega vein

Punane

Kuiv

Täidlane

16 - 18 °C

Iseloomustus

Viinamarjad on käsitsi korjatud Vinya Le Havre veiniaiast, mille veiniväädid on istutatud aastal 1968.Vein on laagerdunud 18 kuud Ameerika ja Prantsuse tammest vaatides, peale pudeldamist veel lisaks 2 aastat veinikeldris. Aroomis ja maitses tunda küpseid punaseid marju, moosisust ja kompotti. Tammevaadis laagerdumine annab veinile vanilje ja kookose aroomi. Tugevad tanniinid ja tasakaalus hape ning pikk ja elegantne järelmaitse. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Sobib ideaalselt metsloomade, nagu näiteks hirveliha kõrvale.

Grill
Küpsed juustud
Loomaliha
Ulukiliha

Lisainfo

Ceferino Carrión alias Jean Leon sündis 1930-tel aastatel Hispaanias. 1947 läks ta Ameerikasse paremat elu otsima, töötades seal erinevates klubides ja restoranides. Hollywoodis tutvus hr Leon mitmete tolleaegsete staaridega nagu Frank Sinatra, Marilyn Monroe, James Dean, kelledest viimasega asutas ka Hollywoodi kuulsaima restorani La Scala.
Asutanud veel kolm restorani, otsustas Jean Leon panna aluse oma pikaajalisele unistusele hakata ise valmistama kvaliteetveine, et pakkuda neid teiste suursuguste veinide kõrval oma restoranides.
1960-ndate aastate alguses ostis Jean Leon Hispaanias Penedès’is maatüki.
Vastupidiselt Penedès’e traditsionaalsetele viinamarjakasvatajatele otsustas ta oma põldudel kasvatada kohalike viinamarjasortide asemel prantsuse parimatest veinimõisatest hangitud viinamarjataimi: Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay ja Pinot Noir.
Jean Leon’i veinikeldri veine võib pidada kunstiteosteks, milles on kombineeritud viinamarjataimede sobivad kasvutingimused, õiged marjasordid ja veinimeistri erakordne pühendumine.
Oma viimased eluaastad veetis Jean Leon erakuna, seilates oma purjekaga La Scala mööda maailma ning võideldes ravimatu haigusega. Tema viimaseks sooviks oli, et Jean Leon veinikeldri ja istanduste omanikuks saaks Miguel A. Torres, kelle poeg Miguel juhib täna Jean Leon veinide valmistamist.

Tootja koduleht: http://www.jeanleon.com

Hind

37,88 / pudel

Liitrihind: 50,51/L

Kogus kastis: 6

Minimaalne ostusumma: 37,88