Marchese Antinori Franciacorta Blanc de Blancs 75cl

Marchese Antinori Franciacorta Blanc de Blancs 75cl

Itaalia

Piemonte

Marchesi Antinori S.r.l.

75cl

8001935007609

12.0% vol

Kaitstud päritolunimetusega kvaliteetvahuvein

Valge

Kuiv

Kerge

,

7 - 9 °C

Iseloomustus

Antinori perekonna kogemuse ja kõrge kvaliteedilise viinamarjakasvatuse koosmõjul loodud Franciacorta „klassikud” – Marchese Antinori Cuvée Royale, Rosé ja Blanc de Blancs – on toodetud Chardonnay, Pinot Nero ja Pinot Bianco viinamarjadest. Montenisa mõis asub Calino aleviku ümber, Iseo järve lähedal, Franciacorta apellatsiooni südames.
Marchese Antinori Franciacorta Blanc de Blancs on valmistatud 100% Chardonnay viinamarjast, kuid teatud aastatel lisatakse väga väike osa Pinot Biancot. Virret kääritatakse roostevabast terasest mahutites. Teine kääritamine toimub pudelis, kus vein seisab settel 24 kuud
Värvuselt helekollane, kreemja ning elegantse ja püsiva mulliga. Aroomis on väljendusrikkad puuvilja- ja lillenoodiga, mis meenutavad õunu ja valgeid virsikuid. Maitsed on erksad ja värsked, peenes tasakaalus ning tajutava elegantsiga. Veini ideaalne serveerimistemperatuur on vahemikus 7–9°C.
Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Eelroogadega, aperitiivina ja kalaga. Tänu veini särtsakale värskusele sobib see ka täiuslikult pakkuda õhtusöögijärgse joogina.

Kala
Mereannid
Aperitiiv

Lisainfo

Antinori on suurim veiniaedade omanik Euroopas, rohkem kui 2000 hektari ulatuses istandustega riigi kõige olulisemates veinipiirkondades, peamiselt Toskaanas ja Umbrias. Ent Antinoride tegutsemisareaal ei piirdu üksnes oma kodumaaga – soovides olla uuendusmeelsed ja mitmekesistada oma veiniportfelli, valmistavad nad veini ka piiri taga. Antinori veiniaedu võib leida isegi Uuest Maailmast, näiteks Tšiilist Maipo Valleyst või Ameerika Ühendriikide parimatelt veinialadelt, aga ka Ungarist.
Antinori veine võib leida enam kui 145 riigis.

Tootja koduleht: http://www.antinori.it/

Hind

58,93 / pudel

Liitrihind: 78,57/L

Kogus kastis: 6

Minimaalne ostusumma: 58,93