Marimar Estate Cristina Pinot Noir 75cl

Marimar Estate Cristina Pinot Noir 75cl

Ameerika Ühendriigid

California

Marimar Estate Vineyards and Winery

75cl

8410113005335

14.0% vol

,

Geograafilise tähisega vein

Punane

Kuiv

Kergelt täidlane

14 - 16 °C

Iseloomustus

Vein on saanud nime peretütre Cristina järgi. See vein on parim valik Marimari Pinot Noir marjadest. Don Migueli veiniistandus on aga saanud nime perekonna hilise patriarhi järgi. Veiniistandus asub Green Valleys – Russian River Valley kõige jahedamas piirkonnas, vaid kümne miili kaugusel Vaiksest ookeanist. Fermentatsioon leiab aset neli kuud uutes Prantsuse tammevaatides. Seejärel vein segatakse ning viiakse kuni pudeldamiseni üle ühe aasta vanustesse vaatidesse. Veinil on Pinot Noir´le iseloomulik mustade kirsside ja ploomide rikkalik aroom. Maitses võib aimata turvast ja metsaaluse hõngu. Elegantne tamm on integreeritud nõtkete tanniinidega. Veinil on arengu potentsiaali vähemalt 15 – 20 aastat. Veini on soovitatav dekanteerida. Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

See intensiivne vein vajab kõrvale intensiivseid maitseid. Näiteks trühvleid. Mustade luuviljade kontsentratsioon ja trühvlite kütkestav aroom ning maitse aitavad üksteisel püsida. Sobib suurepäraselt vahemere ürtidega maitsestatud lambaga. Veini aniisi ja loorberilehe soolakad noodid ühenduvad imeliselt ürtidega ning pehmed siidised tanniinid on tasakaalus lamba hõrgu lihaga.

Grill
Küpsed juustud
Loomaliha
Sealiha
Ulukiliha

Lisainfo

Torrese perekond alustas viinamarjakasvatusega juba 17. sajandil iidses Kataloonia linnakeses Vilafranca del Penedesis. See on tänaseni pereäri. Torres on veinivalmistamise ja arendustöö esirinnas ka Tšiilis, samuti valmistatakse veine Californias. 1960-ndate lõpust alates hakkas Marimar koos isa Don Miguel Torresega kaasas käima Californias, et tutvustada seal Torrese veine. 1975. aastal kolis Marimar Ameerikasse ning 11 aastat hiljem istutas esimesed Chardonnay viinapuud. Sealt sai alguse Marimar Estate Winery ajalugu.

Tootja koduleht: https://www.marimarestate.com/

Hind

138,90 / pudel

Liitrihind: 185,20/L

Kogus kastis: 6

Minimaalne ostusumma: 138,90