Taylor’s Quinta de Vargellas Vintage 2015 75cl

Taylor’s Quinta de Vargellas Vintage 2015 75cl

Portugal

Douro Superior

Quinta and Vineyard Bottlers

75cl

5013626115503

20,0%

Kaitstud päritolunimetusega liköörvein

Punane

Magus

Täidlane

16 °C

Iseloomustus

Douro jõge palistavatel terassidel paiknev, portveini valmistamise piirkonna ühe kuulsaima aia sügav-mustjas rubiinipunane nektar. Meistriklass. 2015 aastakäik on väljapaistev ja paljulubav. Raske uskuda, kuidas niivõrd palju lihavmarjaseid-tummiseid-vürtsikaid maitseid on „pressitud“ ainumasse pudelisse. See on lummav, kuidas päikesest tulvil marjamaitsed sulanduvad tsitruseliste särtsakuse, kakao mõrumagusa ja eukalüpti vürtsiga sulniks joogiks, mida hoiab perfektselt tasakaalus nõtkete tanniinide raam. Aeg jääb seisma.


Tarbimissoovitus

Õhtusöögi lõpetuseks. Või magustoidu asemel. Kui tuju on hea. Kui meel on mõru. Tume šokolaad, röstitud pähklid ja kuivatatud puuviljad. Mahedam sigar. Enamat polegi vaja.

Desserdid

Lisainfo

Taylor Fladgate on üks vähestest tänaseni tegutsevatest briti juurtega portveinitootjatest, kelle sündmusterikas ajalugu ulatub XIV ja XV sajandi tagusesse perioodi. Siiani perekonna omandis oleva pordimaja pärandisse kuulub muuhulgas LBV stiilis portveini “leiutamine” ning innovaatilise robotpressi kasutuselevõtmine traditsioonilistes lagarites. Portvein on endiselt sügavalt juurdunud traditsioonidega jook nii veini valmistamise kui ka tarbimise aspektidest johtuvalt.

Tootja koduleht: http://www.taylor.pt

Hind

39,90 / pudel

Liitrihind: 53,20/L

Kogus kastis: 6

Minimaalne ostusumma: 39,90

Balmerk soovitab