Gosset Grand Blanc de Blancs Brut Champagne 75cl giftbox

Gosset Grand Blanc de Blancs Brut Champagne 75cl giftbox

Prantsusmaa

Champagne

Champagne Gosset S.A.

75cl

3353212058534

12.0% vol

Kaitstud päritolunimetusega kvaliteetvahuvein

Valge

Kuiv

Kergelt täidlane

10 °C

Iseloomustus

Gosset Blanc de Blancs on valmistatud 100% Chardonnay viinamarjadest. Viinamarjad on korjatud erinevatest cru aedadest, kus pinnas on piisavalt kriidine: Montagne de Reims, Vallee de la Marne ja Cote de Blancs.
Šampanja pudeldatakse kevade lõpus ning pannakse vähemalt neljaks aastaks keldrisse seisma. Peale ümberkorkimist hoitakse pudeleid keldris veel vähemalt kuus kuud.
Värvuselt helekollane rohelise alatooniga. Aroomis tunda valgeid lilli, viirpuud, rohelisi õunu ja tsitrust. Kui šampanja klaasis veidi soojeneb, on tunda õrnu vihjeid greibile, ingverile ja aniisile.
Maitses tunda tsitruseid, mis on põimunud ananassiga. Järelmaitses tunda kerget soolasust.
Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Ideaalne serveerida aperitiivina. Toitudest sobib saatma seda elegantset jooki austrid, kammkarbid, valge kala tartar, risotto parmesani laastudega või isegi noor ja puuviljane Comte juust.

Mereannid
Aperitiiv

Lisainfo

Pierre Gosset alustas enda poolt kasvatatud viinamarjadest veini tootmist aastal 1584. Vaid väheste veinide osaks sai privileeg olla valitud Prantsuse kuningate pidulauale – üheks neist said ka Gosset veinid Aÿ linna ääremaadelt. Valdavalt Pinot Noir ja Chardonnay sortidest champagne valmistamine sai Gosset keldrites hoo sisse 18. sajandil ning sellest ajast saati on Champagne Gosset visiitkaardiks hoolikalt järgitud veinifilosoofia, veini loomulikku värskust ja pehmust rõhutav stiil ning ajastutruu pakend.

Tootja koduleht: http://www.champagne-gosset.com/

Hind

119,26 / pudel

Liitrihind: 159,01/L

Kogus kastis: 6

Minimaalne ostusumma: 119,26