Meukow Cognac XO Grande Champagne 70cl giftbox

Meukow Cognac XO Grande Champagne 70cl giftbox

Prantsusmaa

Cognac

A.C.Meukow & Co

70cl

3257150101300

40.0% vol

Cognac

Iseloomustus

Enamasti segatakse konjakid kokku erinevatest Cognac´i alampiirkondadest pärit erivanusega destillaatidest (eaux-de-vie). Kõige kvaliteetsemad ja vanemad konjakid valmivadki ainult Cognac-i maakonna südames ehk Grande Champagne alampiirkonnas. Pinnasest tulenevatest viinamarjade omadustest sõltub konjaki “küpsemise” aeg, mis mõjutab konjaki aroomi ja maitset. Meukow XO Grande Champagne puhul on samuti tegu kõrgklassi konjakiga, mis on valmistatud 100% vaid maailma hinnatuimal maa-alal valminud viinamarjadest. Merevaigukollase värvuse ja särava kuldse helgiga konjak on eriline oma aeglase küpsemise poolest, mille tulemusena on kujunenud aastate jooksul välja rancio aroomibukett (st. kombinatsioon kuivatatud puuviljade ja lillede segust, sigarikarbist, väärispuidust ja pargitud loomanahast, sekka meekärge ja röstitud pähkleid). Pikas järelmaitses võib tunda ka piparkoogi ja lillelisuse nüansse. Erinevas vanuses destillaatide segamisel, kus kõige noorem on 10-aastane, on saadud ülimalt tasakaalustatud konjak, mis on kindlalt üks konjakimaailma ukseavajaid.


Tarbimissoovitus

Sobib aperitiiviks ja desserdi kõrvale. Imeline koos šokolaaditüki ja sigariga.


Lisainfo

Juba 1850-ndatel võtsid kaks venda, Auguste-Christophe ja Gustave Meukow, ette kaubareise Venemaalt Prantsusmaale, Cognaci linna, et varustada Vene tsaariõukonda parima konjakiga. Vennad sattusid Cognaci linnast ja piirkonnast aga nii suurde vaimustusse, et ei naasnud enam kunagi kodumaale. 1862. aastal asutasid vennad Meukowid ettevõtte A.C.Meukow & CO, pannes sellega aluse Meukowi konjakite tuntusele kogu maailmas.
Meukow kuulub üksikute suurimate konjakimajade hulka, mis funktsioneerib juba aastakümneid eduka pereettevõttena. Eriline edu on Meukowi konjakimaja saatnud alates 1990-ndatest, kui konjakit hakati villima eksklusiivsesse pantri kujutisega pudelisse. Sellest ajast alates on panter Meukowi sümboliks, rõhutades Meukowi konjaki unikaalset identiteeti, milleks on jõud, nõtkus ja elegants. Erikujuga pantripudelid on pärjatud ka kahe Pack d’Ori disainiauhinnaga – 2003. ja 2005. aastal. Tänapäeval müüakse Meukowi konjakeid rohkem kui 80 erinevas riigis. Juba aastaid on Meukow üks tuntumaid konjaki kaubamärke ka Eesti turul!

Tootja koduleht: https://www.meukowcognac.com


Auhinnad

The Spirits Business, London 2011 - Cognac Masters Gold Medal

Hind

171,60 / pudel

Liitrihind: 245,14/L

Kogus kastis: 6

Minimaalne ostusumma: 171,60