Santa Cristina Campogrande Orvieto Classico 75cl

Santa Cristina Campogrande Orvieto Classico 75cl

Itaalia

Orivieto Classico

Cantine Santa Cristina

75cl

8001935323204

12.5% vol

Kaitstud päritolunimetusega vein

Valge

Kuiv

Kerge

,

10 - 12 °C

Iseloomustus

Campogrande on valmistatud Orvieto ajaloolise piirkonna viinamarjaistandustes Orvieto Classico DOC apellatsioonis Umbrias ning tõlgendab selle piirkonna elegantsi ja eripära. Piirkonda tunnustatakse suurepäraste valgete veinide tootmise poolest.
Procanico ja Grechetto viinamarjasordid korjati eraldi, seejärel eemaldati varred ja pressiti õrnalt. Virre jahutati loodusliku selginemise soodustamiseks temperatuurini 10 °C. Seejärel viidi virre kontrollitud temperatuuriga roostevabast terasest mahutitesse, kus toimus alkoholkäärimine -temperatuur ei ületanud 18 °C. Veini laagerdati roostevabast terasest mahutites kuni villimiseni.
Campogrande on õlgkollase värvusega. Aroom on intensiivne, meeldivate troopiliste puuviljade ja virsiku nootidega, mida saadab õrn kummeli nüanss. Maitse on värske, veidi mineraalne ja nõtke. Järelmaitse kordab aroomis tajutavaid puuviljaseid noote.
Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Sobib kergemate kalaroogadega (valge kala) ja mereandidega, värskete pehmete juustudega, aasiapäraste toitudega.

Kala
Mereannid
Salatid, taimetoidud
Suupisted
Värsked juustud

Lisainfo

Kõrgel Toscana mäenõlval, mitte kaugel Sienast ja Perugiast, asub ajalooline linn Cortona. Ühel mäenõlval laiub tasandik ja teisel küljel mägi ja küla. See on lummav panoraam, mis ümbritseb Santa Cristina veinitehast, mis asutati 2006. aastal – 70 aastat pärast esimese Santa Cristina veini tootmist. Tänu pühendumisele, kvaliteedi kõrgele hindamisele, hoolele nii veiniaias kui ka veinikeldris on Santa Cristina aegade jooksul võitnud nii ekspertide kui ka veinihuviliste südamed.

Tootja koduleht: http://www.santacristina.wine/en

Hind

14,74 / pudel

Liitrihind: 19,65/L

Kogus kastis: 6

Minimaalne ostusumma: 14,74