Torres Malpastor Crianza 75cl

Torres Malpastor Crianza 75cl

Hispaania

Rioja

Miguel Torres S.A

75cl

8410113561886

14.0% vol

Kaitstud päritolunimetusega vein

Punane

Kuiv

Kergelt täidlane

15 - 16 °C

Iseloomustus

100% Tempranillost valmistatud Malpastor on värske elegantne vein, mis iseloomustab Rioja sisepiirkonda Sonsierrat, selle muldasid ja ajalugu. Veinil on ilusa pigmendiga kirsipunane toon. Aroom on rikkalik ja peenekoeline, mis viitab hästi laagerdunud veinile. Tunda on vihjeid mustikamoosile. Maitse on elegantne ja siidine.
Fermementatsioon roostevabast terasest tankides kestab 15 päeva. Seejärel 1 kuu laagerdumist peensettel betoonvaatides, millele järgneb veel 3 kuud puitvaatides. Pärast seda jäetakse vein küpsema 12 kuuks ameerika ja prantsuse tammest vaatidesse. 7% veinist küpseb uutes vaatides. Enne müüki paiskamist küpseb vein veel minimaalselt 6 kuud pudelis.
Õigetes tingimustes hoiab vein oma potentsiaali 2-7 aastat.
Austusavaldus Rioja veini varajastele pioneeridele ja seiklejatele, keda tuntakse “Mal Pastor“-ide ehk halbade karjaste nime all. Nad jätsid oma karjad hooletusse, jättes nad sageli saatuse hooleks, et pühenduda esimeste viinamarjade ja veinide valmistamisele. Nad panid aluse Rioja traditsioonilisele viinamarjakasvatusele ja viljelesid ainulaadse keskkonna energiaga laetud veine.
Sonsierra ulatub üle Álava provintsi lõunaosa, Rioja põhjaosa ja Navarra edelaosa – piirkond, mis hõlmab Rioja Alavesat ja mõningaid Rioja Alta osi. Selle põhjapiiri moodustavad Sierra de Cantabria ja Sierra de Toloño kaljud, lõunas aga Ebro jõgi. Pruunid lubjakivimullad nende küngaste nõlvadel kipuvad olema viletsad – need on kujunenud miotseeni ajastust pärit merglist, lubjakivist ja liivakivist.
DOCa RIOJA on vanim DO Hispaanias (1925) ja esimene, kes sai Calificada tunnustuse (1991). See erakordne piirkond on täis tagasihoidlikke, kuid eepilisi lugusid. Vaatamata oma pikale ajaloole ja rahvusvahelisele kuulsusele on see jäänud truuks iseendale ja oma päritolule. Rioja asub Hispaania põhjaosas mõlemal pool Ebro jõge ja on jagatud kolmeks suureks tsooniks: Rioja Alta, Rioja Alavesa ja Rioja Oriental. Laiudes enam kui 65 000 hektaril on selle linnades ja viinamarjaistandustes välja kujunenud oma ainulaadne isikupära, muutes Rioja selleks eriliseks veinipiirkonnaks, mis ta täna on.


Tarbimissoovitus

Suurepärane kaaslane lambaliha kõrvale, samuti tomatite, sibulate ja paprikaga küpsetatud tursa kõrvale. Sobib ideaalselt traditsioonilise iberico singi ja küpsete juustude kõrvale.

Grill
Küpsed juustud
Loomaliha
Sealiha
Ulukiliha

Lisainfo

Torrese perekond alustas viinamarjakasvatusega juba 17. sajandil iidses Kataloonia linnakeses Vilafranca del Penedesis. See on tänaseni pereäri. Torres on veinivalmistamise ja arendustöö esirinnas ka Tšiilis. Veini tehakse ka Californias. Perekond on võtnud südameasjaks investeerida säästlikku ja jätkusuutlikku keskkonda, olles siin eestvedajaks ja eeskujuks kogu veinimaailmale. Torres on valitud maineka ajakirja Drinks International poolt “Maailma enimhinnatud veinibrändiks” aastatel 2014, 2015, 2017, 2018, 2021 ja 2022, mis teeb neist ühe edukama ja mainekama veinitootja käesoleval sajandil.

Tootja koduleht: http://www.torreswines.com


Auhinnad

Torres - The World´s Most Admired Wine Brand 2014; 2015; 2017; 2018; 2021; 2022; 2024

Torres - The Most Admired Wine Brand in Europe 2010-2021; 2024

Hind

13,90 / pudel

Liitrihind: 18,53/L

Kogus kastis: 6

Minimaalne ostusumma: 13,90