Chapoutier Bila Haut Occultum Lapidem White 75cl

Chapoutier Bila Haut Occultum Lapidem White 75cl

Prantsusmaa

Cotes du Roussillon

Maison M.Chapoutier

75cl

3391180018105

13.0% vol

Kaitstud päritolunimetusega vein

Valge

Kuiv

Kergelt täidlane

,

10 - 12 °C

Iseloomustus

Ilusa sügavkuldse tooniga vein mille aroomis tunda küpseid luuviljalisi puuvilju nagu aprikoos ja virsik. Delikaatsed lillelised aroomid ja mineraalsus. Maitselt on vein täidlane ja mineraalne, kuid siiski värske stiiliga. Tänu valgele grenache viinamarjale on vein hes tasakaalus just täidluse ja värskuse poolest. Maitses võib tunda valgete puuviljade viljaliha ja vaniljest alatooni.

Viinamarjad on käsitsi korjatud Latour de France väikestest küladest . Veinis on 70% Grenache ja 30 % Vermentino viinamarju. Vein on laagerdunud 9 kuud, millest 70 % terasvabast vaatides ja 30% laagerdub settel 600 liitristes peamiselt uutes tammevaatides.

Sisaldab sulfiteid.


Tarbimissoovitus

Ilus täidlane vein, mis sobib hästi kana või aprikoosi sisaldavate pajaroogadega.
Veinil on arengupotentsiaali 2- 5 aastat

Kala
Linnuliha
Mereannid
Suupisted
Värsked juustud

Lisainfo

Aastast 1808, enam kui 200 aastat Rhone´ oru nõlvadel, ning täna ka Roussillon piirkonnas Prantsusmaal, Austraalias ja Portugalis, on Chapoutier perekond valmistanud veinimaailma tipp-saavutusi. Kõiki neile kuuluvaid veiniaedasid kultiveeritakse kas orgaaniliselt või biodünaamiliselt, et säilitada looduslik tasakaal ning väärtustada ja tuua veinides parimal viisil esile iga piirkonna unikaalne eripära – terroir – kombinatsioon pinnasest, kliimast, viinamarjast ja inimlikust faktorist.
Perekonna moto „Fac et Spera“ – tegutse ja looda – ilmestab nende veinivalmistamise filosoofiat kõige paremal viisil, kus veinimeistri roll on usaldada loodust, vaadelda, olla avatud ja „raamideta“ veini kujunemise juures. Seda kõige alumisest ja lihtsamast veiniklassist kuni kvaliteedipüramiidi tippudeni. Selles nende edulugu peitubki.
M.Chapoutier on maineka ajakirja Drinks International poolt valitud aastatel 2016, 2018 ja 2019 maailma juhtivaks Prantsuse veinibrändiks konkursil „The World´s Most Admired Wine Brands“.

Tootja koduleht: https://www.chapoutier.com/en/


Auhinnad

James Suckling - 93 punkti

Hind

31,71 / pudel

Liitrihind: 42,28/L

Kogus kastis: 6

Minimaalne ostusumma: 31,71